




37% off





Festive - Peetam Chowki - 6x9 Inches - Set of 2 - Rectangle - Parrot Green Color | Design - Aishwarya Chakram and Hridaya Kamalam
Sold By Pooja Decor
Sold By Pooja Decor
₹500.00
₹800.00
Inclusive of all taxes
- Material : Wood
- Color : Green & White
- Size : 6x9 inch
- Shape : Rectangle
- Weight : 240 grams
- Shipping Info : Delivery in 2-10 days.
Elevate your sacred space with our Mini Wooden Rangoli Puja Peetam! This compact yet elegant piece serves as a charming platform for your devotional rituals, perfect for smaller altars or travel use. Experience divine tranquility in a beautifully crafted centrepiece, perfect for enhancing your daily prayers and rituals.
- Best Use : Navaratri décor, Home décor, Collectibles, Return gifts.
- Package Content : A pair of Traditional Rangoli Printed Puja Peetam.
- Care Instructions : Dust with dry cloth and wipe with soft cloth and do not use water.
| General | |
| Model | Pooja Organisers |
| SKU | Peetam-6x9-PGreen-Rct-Pair |
| Brand | Geo Artisan Group |
| Package and Dimensions | |
| Product Dimension (LxWxH) | 15.00cmx23.00cmx7.00cm |
| Product Weight | 0.24kg |
| Product Shape | Rectangle |
| In The Box | 1 Pair of Pooja Peetam |
| Net Quantity | 1 |
| Shipping Dimensions (L x W x H) | 23.00cmx25.00cmx8.00cm |
| Shipping Weight | 0.40kg |
| Package Size Type | Medium |













































































-240x320.jpg)








































































































































































































































