



19% off




Festive - Pooja Stand - 3 Steps - Maroon Color - Traditional Rangoli - Foldable
Sold By Pooja Decor
Sold By Pooja Decor
₹650.00
₹800.00
Inclusive of all taxes
- Material : Wood
- Color : Marron & White
- Size : 6.5 inch
- Weight : 400 grams
- Shipping Info : Delivery in 2-10 days.
Elevate your sacred space with our Mini Wooden Rangoli Puja Peetam! This compact yet elegant piece serves as a charming platform for your devotional rituals, perfect for smaller altars or travel use. Experience divine tranquility in a beautifully crafted centrepiece, perfect for enhancing your daily prayers and rituals. A handcrafted ecofriendly sustainable collection.
- Best Use : Navaratri décor, Home décor, Collectibles, Return gifts.
- Package Content : A Traditional Rangoli Printed Puja Stand.
- Care Instructions : Dust with dry cloth and wipe with soft cloth and do not use water.
| General | |
| Model | Pooja Organisers |
| SKU | Steps-3tier-Foldable-Maroon |
| Brand | Geo Artisan Group |
| Package and Dimensions | |
| Product Dimension (LxWxH) | 25.00cmx25.00cmx20.00cm |
| Product Weight | 0.25kg |
| Product Shape | Steps |
| In The Box | 1 Wooden Pooja Steps Stand |
| Net Quantity | 1 |
| Shipping Dimensions (L x W x H) | 30.00cmx30.00cmx30.00cm |
| Shipping Weight | 0.50kg |
| Package Size Type | Medium |













































































-240x320.jpg)








































































































































































































































