
50% off
Festive - Peetam Chowki - 8x8 Inches - Single - Square - Coffee Color | Design - Rangoli
Sold By Pooja Decor
Sold By Pooja Decor
₹400.00
₹800.00
Inclusive of all taxes
- Material : Wood
- Color : Assorted Color
- Size : 8 inch
- Shape : Square
- Weight : 200 grams
- Shipping Info : Delivery in 2-10 days.
Elevate your sacred space with our Rangoli Puja Peetam! This compact yet elegant piece serves as a charming platform for your devotional rituals, perfect for smaller altars or travel use. Experience divine tranquility in a beautifully crafted centrepiece, perfect for enhancing your daily prayers and rituals.
- Best Use : Navaratri décor, Home décor, Collectibles, Return gifts, Pretend play toys for kids.
- Package Content : One Rangoli Puja Peetam.
- Design : Rangoli.
- Care Instructions : Dust with dry cloth and wipe with soft cloth and do not use water.
- Shipping : Calculated during checkout
| General | |
| Model | Pooja Organisers |
| SKU | Wooden-Rangoli-Pooja-Décor |
| Brand | Geo Artisan Group |
| Package and Dimensions | |
| Product Dimension (LxWxH) | 20.00cmx20.00cmx6.00cm |
| Product Weight | 0.20kg |
| Product Shape | Square |
| In The Box | 1 Pooja Peetam |
| Net Quantity | 1 |
| Shipping Dimensions (L x W x H) | 28.00cmx25.00cmx12.00cm |
| Shipping Weight | 0.40kg |
| Package Size Type | Medium |
| GI_Attributes | |
| GI Number | 23 |
| GI Name | Channapatna Toys |
| GI Category | Handicraft |
| Notes | |
| Disclaimer | Due to the handmade nature of our products, there may be slight variations in color and/or craftsmanship. |













































































-240x320.jpg)








































































































































































































































