



37% off




Festive - Peetam Chowki - 5x5 Inches - Set of 2 - Square - Red Color | Design - Aishwarya Chakram
Sold By Pooja Decor
Sold By Pooja Decor
₹250.00
₹400.00
Inclusive of all taxes
- Material : Wood
- Color : Assorted Color
- Size : 8 inch
- Shape : Square
- Weight : 400 grams
- Shipping Info : Delivery in 2-10 days.
Elevate your sacred space with our Mini Wooden Rangoli Puja Peetam! This compact yet elegant piece serves as a charming platform for your devotional rituals, perfect for smaller altars or travel use. Experience divine tranquility in a beautifully crafted centrepiece, perfect for enhancing your daily prayers and rituals. A handcrafted ecofriendly sustainable collection.
Best Use : Navaratri décor, Home décor, Collectibles, Return gifts, Pretend play toys for kids.
Package Content : A pair of Traditional Rangoli Printed Puja Peetam.
Care Instructions : Dust with dry cloth and wipe with soft cloth and do not use water.
Unique collection from Channapatna - A geographical Indexed product.
| General | |
| Model | Pooja Organisers |
| SKU | Peetam-8x8-Red-Aish-Sqr-Pair |
| Brand | Geo Artisan Group |
| Package and Dimensions | |
| Product Dimension (LxWxH) | 20.32cmx20.32cmx6.00cm |
| Product Weight | 0.40kg |
| Product Shape | Square |
| In The Box | 1 Pair of Pooja Peetam |
| Net Quantity | 1 |
| Shipping Dimensions (L x W x H) | 28.00cmx25.00cmx12.00cm |
| Shipping Weight | 0.60kg |
| Package Size Type | Medium |













































































-240x320.jpg)








































































































































































































































