





1 2 3 For Test - M1 - Seller Manasa
Sold By Manasa LN
Sold By Manasa LN
₹11.00
Inclusive of all taxes
* Brand - Swamimalai Icon Manufactures Society
* Height - ghfghf
* Weight -
* Size -
* Metal – Brass
* Theme – Idol
* The Brass Idol of Shiva and Parvathi comes sitting on the " Nandi Vaahan " with " Abhaya Hastha ". The Nandi Vaahan is attached to the square shaped brass podium.
* This is the beautiful idol created by Craftsmen in India. The lovely idol brings goodness and benevolence to your Home and your world.
* This idol will bring a touch of Indian culture to your decor Intricates brass work on every inch. This decorative murthi can be used in ' Pooja Mandir ', inter decoration or showcase decoration.
* This Auspicious piece is perfect and great idea for gifting your loved and dear ones for weddings, Anniversaries, Festivals etc.
| General | |
| Model | TestModel |
| SKU | testManasa |
| Brand | Geo Artisan Group |
| Package and Dimensions | |
| Product Dimension (LxWxH) | 4.50cmx5.00cmx8.00cm |
| Product Weight | 2.50kg |
| In The Box | 1 |
| Net Quantity | 10 |
| Shipping Dimensions (L x W x H) | 8.00cmx5.00cmx8.00cm |
| Shipping Weight | 5.40kg |
| Package Size Type | Medium |
| Free Delivery | |
| Free Delivery Product | Yes |




































